ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО НАМІР ОТРИМАТИ ДОЗВІЛ НА ВИКИДИ 

 

 

Повне та скорочене найменування суб’єкта: ТОВ «САММІТ ЕГГС».

Ідентифікаційний код суб’єкта господарювання за ЄДРПОУ: 45088242.

Контактний номер телефону, адреса електронної пошти: тел.: 0674110473, email: ptahivnyk@i.ua, summiteggs@gmail.com

Мета отримання дозволів на викиди: отримання дозволів на викиди для існуючих об’єктів в зв’язку зі зміною суб’єкта господарювання та зміною переліку джерел викидів.

Відомості про наявність висновку з оцінки впливу на довкілля: не підлягає. Об’єкт введено в експлуатацію до набрання чинності Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».

Заходи щодо впровадження найкращих існуючих технологій виробництва: - не передбачені.

Перелік заходів щодо скорочення викидів забруднюючих речовин: - не передбачені.

Дотримання виконання природоохоронних заходів щодо скорочення викидів: - заходи не передбачені.

Відповідність пропозицій щодо дозволених обсягів викидів законодавству. відповідають чинному законодавству.

Загальний опис об’єкта. Основна виробнича діяльність об’єкта складається з утримування курей несучок та виробництва яєць курячих. Для цього передбачено чотири приміщення з обладнанням для утримання курей-несучок в п’яти кліткових батареях  в кожному з системами роздачі корму (процес закритий, автоматизований), напування, пометовидалення, збору яєць та вентиляції. Готовий комбікорм завозиться кормовозом в бункер-накопичувач, розташований поряд з пташником, звідки механічними транспортерами направляється на роздачу. Весь процес закритий, автоматизований. Такий спосіб герметичної доставки та роздачі виключає забруднення атмосферного повітря. Загалом в чотирьох пташниках зберігається до100000 голів птиці. Біля кожного пташника встановлений окремий дизель-генератор (витрата палива кожним дизель-генератором 20л/годину, час роботи 1000 годин).

Відомості щодо видів та обсягів викидів забруднюючих речовин (т/рік): діоксид азоту – 2,880, оксид вуглецю – 0,115, сірки діоксид – 0,00676, аміак – 0,6215, диметилсульфід – 0,1477, метилмеркаптан (газ) – 0,0155, сірководень – 0,1709, диметиламін – 0,3419, фенол – 0,0155, альдегід пропіоновий – 0,0855, кислота капронова – 0,0971, метан – 11,698, суспендовані частинки недиференційовані за складом – 7,006 та вуглецю діоксиду – 212,8.

Зацікавлену громадськість, яка бажає дати свої відгуки і пропозиції з питання експлуатації цього об’єкта, просимо звернутись в органи Житомирської обласної війсь-кової адміністрації:

Поштова адреса: майдан С.П. Корольова, 1, Житомир, Житомирська область, 10014

Телефон: (0412) 47-08-57, тел./факс: (0412) 47-11-09

E-mail: ztadm@apoda.zht.gov.ua,

  pryroda@eprdep.zht.gov.ua

Термін подання громадських зауважень 30 календарних днів з дати опублікування.

 

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛУ ДЛЯ ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НЕЮ ГРОМОДКОСТІ 

Повне найменування юридичної особи: Товариство з обмеженою відповідальністю «САММІТ ЕГГС» (ТОВ «САММІТ ЕГГС»), джерела викидів розташовані на одному виробничому майданчику.    

 

Ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України 45088242_________________________________________________________

 

_________________________________________________________________________

 

Відомості про наявність висновку з оцінки впливу на довкілля, в якому визначено допустимість провадження планованої діяльності, яка згідно з вимогами Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» підлягає оцінці впливу на довкілля: не підлягає оцінці впливу на довкілля згідно Закону України «Про оцінку впливу на довкілля»_____________________________________

 

Перелік та загальний опис виробництв, технологічних процесів, технологічного устаткування об’єкта:__________________________________________________________________

 

Основна виробнича діяльність цього майданчика ТОВ «САММІТ ЕГГС» складається з утримування курей несучок та виробництва яєць курячих. Для цього передбачено чотири приміщення з обладнанням для утримання курей-несучок в п’яти кліткових батареях (згідно норм EU – 750 кв. см на голову) з системами роздачі корму, напування, пометовидалення, збору яєць та вентиляції (кліматконтролю). Для управління мікрокліматом в пташниках та виробництвом в цілому використовується спеціальний комп’ютер. Вентиляція пташників «CombiTunnel» дозволяє оптимально використовувати резерви птиці в любий час року. Загалом в чотирьох пташниках зберігається 99980 голів птиці.

Курочка з окремої площадки по вирощуванню молодняка, розташованої в с. Токарів, у віці 14-16 тижнів завозиться на транспорті в спеціальних ящиках та розміщується в клітках, попередньо підготовленого приміщення пташника (чистка, дезінфекція). Окремі клітки складають батарею по 3 та 4 яруси. В клітках знаходяться ніпельні поїлки на трубопроводі та кормушки з механічною цеповою роздачою корму. Продуктивний період починається в 18 тижнів та триває 72 тижні (вік 90 неділь). По закінченню продуктивного періоду птиця вивозиться з площадки на забій, в приміщенні проводиться чистка, дезінфекція та підготовка до наступної посадки. Знесене птицею яйце викочується на стрічку поздовжнього яйцезбору, який подає яйце на поперечний яйцезбір. Поперечний яйцезбір, розташований в фасадній частині приміщення, служить для перенесення яйця з пташника в склад, де відбувається сортування, маркування та пакування. Запаковане яйце завантажується в транспорт та відправляється споживачам.

Готовий комбікорм завозиться кормовозом в бункер-накопичувач, розташований поряд з пташником, звідки механічними транспортерами направляється на роздачу. Весь процес закритий, автоматизований. Такий спосіб герметичної доставки та роздачі виключає забруднення атмосферного повітря

Курячий послідпопадає на розташовану під кожним ярусом кліткової батареї рухому пластикову стрічку, яка виносить його на поперечний транспортер. Поперечний транспортер подає на наклонений для подальшого навантаження на транспорт. Збір посліду відбувається щодобово та вивозиться автотранспортом з території до послідосховищ. Норма посліду на добу для курей несучок – 0,1-0,12кг/гол/добу.

Загибла птиця зберігається в спеціальному закритому контейнері на облаштованому майданчику біля амбулаторії та вивозиться спецтранспортом на утилізаційний завод за встановленим графіком.

          Санітарна обробка пташників проводиться 2 рази/рік шляхом піноутворення дезінфекційного засобу Віросан, який містить у своєму складі летки забруднюючі речовини: глаутаровий альдегід -10%; ЧАС(бензалконій хлорид)-20%. Для пінної дезінфекції використовується 0,5% розчин Віросану, тобто 0,5гр в 100мл води. Для дезінфекції одного пташника використовується 10л розчину. Тобто в 10л – 50г віросану. Летка частина:  глаутаровий альдегід – 10% - 5г, бензалконій хлорид -  20%  - 10г.

Метод піної дезінфекції , який не передбачає утворення аерозольної або парової фракції. Засіб Віросан наноситься за допомогою піногенератора з низким тиском. Через високу адгезію піни, обмежене випаровування летких компонентів та відсутність активної вентиляції під час і одразу після обробки, утворення викидів забруднюючих речовин у повітря відсутнє або має незначний характер(меньше0,1кг на рік). Таким чином джерело не класифікується як джерело викиду ЗР.

Висновок:

Врахувати викиди не обов язково, якщо :

Метод – пінна дезінфекція;

Умови – закрите приміщення без вентиляції на момент нанесення;

Летки компоненти –незначно випаровуються.

Засіб наноситься на тверді поверхні у вигляді густої піни, яка щільно прилягає та не створює аерозольної фракції в повітрі.Після завершення обробки залишки дезінфекційного засобу змиваються або нейтралізуються. Виведення летких компонентів у повітря не відбувається або є незначним .

Дезінфекція автотранспорту методом піноутворення:

Деззасіб наноситься на поверхню кузова або шасі;

Утворюється піна, яка не випаровується миттєво,а прилипає до поверхні;

Відсутне розпилення в повітря, немає аерозольного ефекту;

Після дії піна змивається водою, летки компоненти зв язуються.

Застосування на відкритому просторі:

Навіть при мінімальному випаровуванні швидка дифузія в повітрі на відкритий місцевості зменшує концентрації

Розсіювання не дає накопичення ЗР у повітрі.

Основна виробнича діяльність:

·             утримування курей несучок та виробництва яєць курячих

До допоміжних виробництв відносятся:

·    аварійний дизель-генератор марки Power Generation C11QD5 (витрата палива кожним дизель-генератором 20л/годину)У разі зникнення напруги з боку мережі дизель-генератор запускається вручну. Ручне управління дизельною електростанцією можливо виконати від панелі керування ДГУ.

Видалення продуктів згоряння відбувається в патрубок діаметром 0,15 м і висотою 0,2 м. ( джерело №5-8).

 

Джерела утворення забруднюючих речовин:

·    пташники  з автоматизованою системою роздачі корму, напування, пометовидалення, збору яєць та вентиляції (клімат контролю).

·    Дизель генератор Power Generation C11QD5

Джерела викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря:

·    витяжні каміни пташників марки CL-600  (джерело 1-4);

в пташнику встановлено система організованої вентиляції через витяжні каміни (11 камінів на кожному пташнику); додаткові вентилятори (неорганізовані джерела викиду) розташовані у стінах будівлі, які працюють на підсилення  загального повітрообміну. Оскільки викиди забруднюючих речовин виникають від єдиного джерела – поголівя  птиці у спільному обємі повітря, іх не можна поділіити між вентиляційними пристроями без порушення методики розрахунку та ризику дублювання результатів. З метою уникнення необґрунтованого подвоєння обсягів викидів, у розрахунках прийнято, що весь обсяг забруднюючих речовин виводиться через організовані каміни.

 

ПРОДУКЦІЯ

(готова продукція, яку виготовляє підприємство)

№ з/п

Вид продукції

Річний випуск, т

1

2

3

1

яйця

20 000 000 шт.

2

курячий послід

4015

 

 

 


Відомості щодо виду та обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами:________________________________________________

Таблиця 6.1

№ з/п

Забруднююча речовина

Фактичний обсяг викидів (т/рік)

Потенційний обсяг викидів
(т/рік)

Порогові значення потенційних викидів для взяття на державний облік
(т/рік)

код

найменування

1

2

3

4

5

6

1

06000
337

Оксид вуглецю

0,1152

0,1152

1,5

2

07000
11812

Вуглецю діоксид

212,8

212,8

500

3

12000
410

Метан

11,697

11,697

10

 

03000

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок, в т.ч.:

7,006

7,006

3

4

03000
2902

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок, недиференційованих за складом

6,99866

6,99866

3

 

04000

Сполуки азоту, в т.ч.:

3,5015

3,5015

 

5

04001
301

Оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту

2,88

2,88

1

6

04003
303

Аміак

0,6215

0,6215

1,5

 

05000

Діоксид та інші сполуки сірки, в т.ч.:

0,334776

0,334776

2

7

05000
1707

Диметилсульфід

0,1477

0,1477

2

8

05000
1715

Метилмеркаптан(газ)

0,0155

0,0155

2

9

05001
330

Діоксид сірки (діоксид та триоксид) у перерахунку на діоксид сірки

0,000676

0,000676

1,5

10

05002
333

Сірководень

0,1709

0,1709

0,03

 

10000

Органічні аміни, в т.ч.:

0,3419

0,3419

0,3

11

10002
1819

Діметиламін

0,3419

0,3419

0,01

 

11000

Неметанові леткі органічні сполуки, в т.ч.:

0,1981

0,1981

1,5

12

11000
1314

Альдегід пропіоновий (пропаналь,метилоцтовий альдегід)

0,0855

0,0855

1,5

13

11000
1531

Кислота капронова

0,0971

0,0971

1,5

14

11048
1071

Фенол

0,0155

0,0155

0,1

Усього для підприєм-ства

 

 

235,987

235,987

 

Найбільш поширені забруднюючі речовини

 

 

 

1

2

3

4

5

6

1

06000
337

Оксид вуглецю

0,1152

0,1152

1,5

 

03000

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок, в т.ч.:

7,006

7,006

3

2

03000
2902

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок, недиференційованих за складом

7,006

7,006

3

 

04000

Сполуки азоту, в т.ч.:

2,88

2,88

 

3

04001
301

Оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту

2,88

2,88

1

 

05000

Діоксид та інші сполуки сірки, в т.ч.:

0,334776

0,334776

2

4

05000
1707

Диметилсульфід

0,1477

0,1477

2

5

05000
1715

Метилмеркаптан(газ)

0,0155

0,0155

2

6

05001
330

Діоксид сірки (діоксид та триоксид) у перерахунку на діоксид сірки

0,000676

0,000676

1,5

7

05002
333

Сірководень

0,1709

0,1709

0,03

Усього

 

 

10,3286

10,3286

 

Небезпечні забруднюючі речовини

 

 

 

1

2

3

4

5

6

 

10000

Органічні аміни, в т.ч.:

0,3419

0,3419

0,3

1

10002
1819

Діметиламін

0,3419

0,3419

0,01

 

11000

Неметанові леткі органічні сполуки, в т.ч.:

0,0155

0,0155

1,5

2

11048
1071

Фенол

0,0155

0,0155

0,1

Усього

 

 

0,3574

0,3574

 

Інші забруднюючі речовини, присутні у викидах об’єкта

 

 

 

1

2

3

4

5

6

1

07000
11812

Вуглецю діоксид

212,8

212,8

500

2

12000
410

Метан

11,697

11,697

10

 

04000

Сполуки азоту, в т.ч.:

0,6215

0,6215

 

3

04003
303

Аміак

0,6215

0,6215

1,5

 

11000

Неметанові леткі органічні сполуки, в т.ч.:

0,1826

0,1826

1,5

4

11000
1314

Альдегід пропіоновий (пропаналь,метилоцтовий альдегід)

0,0855

0,0855

1,5

5

11000
1531

Кислота капронова

0,0971

0,0971

1,5

Усього

 

 

225,3011

225,3011

 

Забруднюючі речовини, для яких не встановлені ГДК (ОБРД) в атмосферному повітрі населених міст

1

2

3

4

5

6

1

7000

Вуглецю діоксид

212,8

212,8

500

Усього

 

 

212,8

212,8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Таблиця 6.4. Характеристика установок очистки газів

Номер джерела викиду

Найменування ГОУ

Забруднюючі речовини, за якими проводиться газоочистка

Ступень очищення

Назва та тип установки очистки газу

На вході в ГОУ

На виході з ГОУ

Ступінь очищення газу, %

об’ємна витрата газопилового потоку, м3

масова концентрація, мг/ м3

масова витрата, г/с

об’ємна витрата газопилового потоку, м3

масова концентрація, мг/ м3

масова витрата, г/с

 

CAS N/CAS

код

найменування

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

 

Устаткування очистки газів відсутні.

 

Таблиця 6.5. Характеристика джерел залпових викидів

Номер джерела викиду

Забруднююча речовина

Максимальна масова концентрація мг/м3

Потужність викиду

Періодичність, раз/доба, місяць, рік

Тривалість викиду, хвилин, годин

Річна величина залпових викидів, т/рік

Методика визначення показника

CAS N/
CAS

код

найменування

г/с

кг/год

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

 

Залпові викиди відсутні.

 

 


Таблиця 6.7. Дані щодо потенційних обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами від об’єкта / промислового майданчика

Забруднююча речовина

Потенційний викид забруднюючої речовини, тонн, з трьома десятковими знаками

код

найменування

1

2

3

00000

Усього для підприємства:

235,987

06000

Оксид вуглецю

0,115

07000

Вуглецю діоксид

212,800

12000

Метан

11,697

03000

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок, в т.ч.:

7,006

03000

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок(мікрочастинки,волокна) / Речовини у вигляді суспендованих твердих част

7,006

04000

Сполуки азоту, в т.ч.:

3,502

04001

Оксиди азоту (у перерахунку на діоксид азоту [NO + NO2]) / Оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діокси

2,880

04003

Аміак

0,622

05000

Діоксид та інші сполуки сірки, в т.ч.:

0,335

05000

Діоксид та інші сполуки сірки

0,148

05000

Діоксид та інші сполуки сірки

0,015

05001

Сірки діоксид / Діоксид сірки (діоксид та триоксид) у перерахунку на діоксид сірки

0,001

05002

Сірководень(H2S) / Сірководень

0,171

10000

Органічні аміни, в т.ч.:

0,342

10002

Диметиламін / Діметиламін

0,342

11000

Неметанові леткі органічні сполуки, в т.ч.:

0,197

11000

Неметанові легкі органічні сполуки (НМЛОС)

0,097

11000

Неметанові легкі органічні сполуки (НМЛОС)

0,085

11048

Фенол

0,015

 

 

Таблиця 6.8. Дані щодо потенційних обсягів викидів забруднюючих речовин від виробничих і технологічних процесів, технологічного устаткування (установок)

Найменування виробничого та технологічного процесу, технологічного устаткування (установки)

Мале спалювання код  1.A.4.b.i (ІНЗВ 020105) Стаціонарні двигуни

Забруднююча речовина

Потенційний викид забруднюючої речовини, тонн, з трьома десятковими знаками

код

Найменування

1

2

3

00000

Усього для об’єкта / промислового майданчика

215,803

06000

Оксид вуглецю

0,115

07000

Вуглецю діоксид

212,800

03000

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок, в т.ч.:

0,007

03000

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок(мікрочастинки,волокна) / Речовини у вигляді суспендованих твердих част

0,007

04000

Сполуки азоту, в т.ч.:

2,880

04001

Оксиди азоту (у перерахунку на діоксид азоту [NO + NO2]) / Оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діокси

2,880

05000

Діоксид та інші сполуки сірки, в т.ч.:

0,001

05001

Сірки діоксид / Діоксид сірки (діоксид та триоксид) у перерахунку на діоксид сірки

0,001

 

 

Найменування виробничого та технологічного процесу, технологічного устаткування:

 

 

кури-несучки

 

 

 

код

610408

 

Забруднююча речовина

Потенційний викид забруднюючої речовини, тонн, з трьома десятковими знаками

код

Найменування

1

2

3

00000

Усього для об’єкта / промислового майданчика

20,184

12000

Метан

11,697

03000

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок, в т.ч.:

7,006

03000

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок, недиференційованих за складом

7,006

04000

Сполуки азоту, в т.ч.:

0,622

04003

Аміак

0,622

05000

Діоксид та інші сполуки сірки, в т.ч.:

0,334

05000

Диметилсульфід

0,148

05000

Метилмеркаптан(газ)

0,016

05002

Сірководень

0,171

10000

Органічні аміни, в т.ч.:

0,342

10002

Діметиламін

0,342

11000

Неметанові леткі органічні сполуки, в т.ч.:

0,198

11000

Альдегід пропіоновий (пропаналь,метилоцтовий альдегід)

0,086

11000

Кислота капронова

0,097

11048

Фенол

0,016

Промисловий майданчик відноситься до другої групи, але не входить в перелік виробництв, де повинні впроваджуватись найкращі технології і методи керування.

 

·         Встановлені  нормативи  граничнодопустимих  викидів  забруднюючих речовин по всіх речовинах не перевищують  граничнодопустимі норми  викидів Заходи щодо скорочення  встановленних нормативів граничнодопустимих  викидів  в  процесі  виробництва  не  розробляються .

·         Заходи щодо запобігання перевищенню встановлених нормативів граничнодопустимих викидів у процесі виробництва  не розробляються.

·         Залпові викиди на підприємстві - відсутні. Заходи щодо обмеження обсягів залпових викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря не розробляються.

·         ТОВ «САММІТ ЕГГС»  (селище Дідовичі, вул. Польова,2) згідно Постанови Кабміну України від 13 вересня 2022 р. №1030  не вважається об’єктом підвищеної небезпеки. Шкідливий вплив в результаті експлуатації підприємства на промислові, сільськогосподарські, житлово-цивільні об’єкти,надземні і підземні споруди, соціальну організацію території, памятники архитектури, історії та культури та інші елементи техногенного середовища – відсутній. Заходи щодо охорони атмосферного повітря на випадок виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, ліквідації наслідків забруднення атмосферного повітря не  розробляються.

·         Згiдно Методичних вказівок «Регулирование выбросов при неблагоприятных метеорологических условиях» РД 52.04.52-85  заходи по скоро­ченню викидiв забруднюючих речовин в атмосферне повітря на періоди НМУ розробляються для підприємств, які розташовані в населених пунктах, де Державною гідрометеорологічною службою України проводиться або планується проведення прогнозування НМУ. По селищу Дідовичі, Звягельського району, Житомирський обласний центр з гідрометеорології прогнозування НМУ не проводить. Заходи щодо охорони атмосферного повітря при несприятливих  метеорологічних умовах не розробляються

 

ПРОПОЗИЦІЇ ЩОДО ДОЗВОЛЕНИХ ОБСЯГІВ ВИКИДІВ ЗАБРУДНЮЮЧИХ РЕЧОВИН, ЯКІ ВІДНЕСЕНІ ДО ІНШИХ ДЖЕРЕЛ ВИКИДІВ

Таблиця 9.2

Номери джерел викидів:

1

Витяжні каміни пташника

Найменування забруднюючої речовини

Гранично допустимий викид відповідно до законодавства,   мг/м3

Затверджений граничнодопусти-мий викид,
мг/м3

Термін досягнення затвердженого значення

1

2

3

4

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок(мікрочастинки,волокна) / Суспендовані частинки, недиференційовані за с

150

150

З дати отримання дозволу  

Диметиламін

20

20

З дати отримання дозволу  

Фенол

20

20

 З дати отримання дозволу 

Для речовин, на які не встановлені нормативи граничнодопустимих викидів відповідно до законодавства,  встановлюються  наступні  величини  масової витрати (г/сек):

 

 

 

 

Сполуки азоту, в т.ч.:

 

 

 

Аміак

0,0048

 

 

Діоксид та інші сполуки сірки, в т.ч.:

 

 

 

Діоксид та інші сполуки сірки / Диметилсульфід

0,0011

 

 

Діоксид та інші сполуки сірки / Метилмеркаптан(газ)

0,0001

 

 

Сірководень(H2S) / Сірководень

0,0013

 

 

Органічні аміни, в т.ч.:

 

 

 

Неметанові легкі органічні сполуки (НМЛОС), в т.ч.:

 

 

 

Неметанові легкі органічні сполуки (НМЛОС) / Альдегід пропіоновий (пропаналь,метилоцтовий альдегід)

0,0007

 

 

Неметанові легкі органічні сполуки (НМЛОС) / Кислота капронова

0,0008

 

 

Метан, в т.ч.:

 

 

 

Метан

0,0909

 

 

 

Номери джерел викидів:

2

Витяжні каміни пташн

 

 

 

Таблиця 9.2

Найменування забруднюючої речовини

Гранично допустимий викид відповідно до законодавства,   мг/м3

Затверджений граничнодопусти-мий викид,
мг/м3

Термін досягнення затвердженого значення

1

2

3

4

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок(мікрочастинки,волокна) / Суспендовані частинки, недиференційовані за с

150

150

З дати отримання дозволу  

Диметиламін

20

20

З дати отримання дозволу  

Фенол

20

20

З дати отримання дозволу  

Для речовин, на які не встановлені нормативи граничнодопустимих викидів відповідно до законодавства,  встановлюються  наступні  величини  масової витрати (г/сек):

 

 

 

 

Сполуки азоту, в т.ч.:

 

 

 

Аміак

0,005

 

 

Діоксид та інші сполуки сірки, в т.ч.:

 

 

 

Діоксид та інші сполуки сірки / Диметилсульфід

0,0012

 

 

Діоксид та інші сполуки сірки / Метилмеркаптан(газ)

0,0001

 

 

Сірководень(H2S) / Сірководень

0,0014

 

 

Органічні аміни, в т.ч.:

 

 

 

Неметанові легкі органічні сполуки (НМЛОС), в т.ч.:

 

 

 

Неметанові легкі органічні сполуки (НМЛОС) / Альдегід пропіоновий (пропаналь,метилоцтовий альдегід)

0,0007

 

 

Неметанові легкі органічні сполуки (НМЛОС) / Кислота капронова

0,0008

 

 

Метан, в т.ч.:

 

 

 

Метан

0,0937

 

 

 

Номери джерел викидів:

3

Витяжні каміни пташн

 

 

 

Таблиця 9.2

Найменування забруднюючої речовини

Гранично допустимий викид відповідно до законодавства,   мг/м3

Затверджений граничнодопусти-мий викид,
мг/м3

Термін досягнення затвердженого значення

1

2

3

4

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок(мікрочастинки,волокна) / Суспендовані частинки, недиференційовані за с

150

150

З дати отримання дозволу  

Диметиламін

20

20

З дати отримання дозволу  

Фенол

20

20

З дати отримання дозволу  

Для речовин, на які не встановлені нормативи граничнодопустимих викидів відповідно до законодавства,  встановлюються  наступні  величини  масової витрати (г/сек):

 

 

 

 

Сполуки азоту, в т.ч.:

 

 

 

Аміак

0,005

 

 

Діоксид та інші сполуки сірки, в т.ч.:

 

 

 

Діоксид та інші сполуки сірки / Диметилсульфід

0,0012

 

 

Діоксид та інші сполуки сірки / Метилмеркаптан(газ)

0,0001

 

 

Сірководень(H2S) / Сірководень

0,0014

 

 

Органічні аміни, в т.ч.:

 

 

 

Неметанові легкі органічні сполуки (НМЛОС), в т.ч.:

 

 

 

Неметанові легкі органічні сполуки (НМЛОС) / Альдегід пропіоновий (пропаналь,метилоцтовий альдегід)

0,0007

 

 

Неметанові легкі органічні сполуки (НМЛОС) / Кислота капронова

0,0008

 

 

Метан, в т.ч.:

 

 

 

Метан

0,0932

 

 

 

Номери джерел викидів:

4

Витяжні каміни пташн

 

 

 

Таблиця 9.2

Найменування забруднюючої речовини

Гранично допустимий викид відповідно до законодавства,   мг/м3

Затверджений граничнодопусти-мий викид,
мг/м3

Термін досягнення затвердженого значення

1

2

3

4

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок(мікрочастинки,волокна) / Суспендовані частинки, недиференційовані за с

150

150

З дати отримання дозволу  

Диметиламін

20

20

З дати отримання дозволу  

Фенол

20

20

З дати отримання дозволу  

 

 

 

 

Для речовин, на які не встановлені нормативи граничнодопустимих викидів відповідно до законодавства,  встановлюються  наступні  величини  масової витрати (г/сек):

 

 

 

 

Сполуки азоту, в т.ч.:

 

 

 

Аміак

0,0049

 

 

Діоксид та інші сполуки сірки, в т.ч.:

 

 

 

Діоксид та інші сполуки сірки / Диметилсульфід

0,0012

 

 

Діоксид та інші сполуки сірки / Метилмеркаптан(газ)

0,0001

 

 

Сірководень(H2S) / Сірководень

0,0014

 

 

Органічні аміни, в т.ч.:

 

 

 

Неметанові легкі органічні сполуки (НМЛОС), в т.ч.:

 

 

 

Неметанові легкі органічні сполуки (НМЛОС) / Альдегід пропіоновий (пропаналь,метилоцтовий альдегід)

0,0007

 

 

Неметанові легкі органічні сполуки (НМЛОС) / Кислота капронова

0,0008

 

 

Метан, в т.ч.:

 

 

 

Метан

0,0931

 

 

 

Номери джерел викидів:

5

Дизель-генератор

 

 

 

Таблиця 9.2

Найменування забруднюючої речовини

Гранично допустимий викид відповідно до законодавства,   мг/м3

Затверджений граничнодопусти-мий викид,
мг/м3

Термін досягнення затвердженого значення

1

2

3

4

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок(мікрочастинки,волокна) / Суспендовані частинки, недиференційовані за с

150

150

З дати отримання дозволу 

Для речовин, на які не встановлені нормативи граничнодопустимих викидів відповідно до законодавства,  встановлюються  наступні  величини  масової витрати (г/сек):

 

 

 

 

Оксид вуглецю / Вуглецю оксид

0,008

 

 

Сполуки азоту, в т.ч.:

 

 

 

Оксиди азоту (у перерахунку на діоксид азоту [NO + NO2]) / Азоту діоксид

0,2

 

 

Діоксид та інші сполуки сірки, в т.ч.:

 

 

 

Сірки діоксид / Ангідрид сірчистий

0,000469

 

 

 

Номери джерел викидів:

6

Дизель-генератор

 

 

 

Таблиця 9.2

Найменування забруднюючої речовини

Гранично допустимий викид відповідно до законодавства,   мг/м3

Затверджений граничнодопусти-мий викид,
мг/м3

Термін досягнення затвердженого значення

1

2

3

4

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок(мікрочастинки,волокна) / Суспендовані частинки, недиференційовані за с

150

150

З дати отримання дозволу 

Для речовин, на які не встановлені нормативи граничнодопустимих викидів відповідно до законодавства,  встановлюються  наступні  величини  масової витрати (г/сек):

 

 

 

 

Оксид вуглецю / Вуглецю оксид

0,008

 

 

Сполуки азоту, в т.ч.:

 

 

 

Оксиди азоту (у перерахунку на діоксид азоту [NO + NO2]) / Азоту діоксид

0,2

 

 

Діоксид та інші сполуки сірки, в т.ч.:

 

 

 

Сірки діоксид / Ангідрид сірчистий

0,000469

 

 

 

 

 

 

 

 

Номери джерел викидів:

7

Дизель-генератор

 

 

 

Таблиця 9.2

Найменування забруднюючої речовини

Гранично допустимий викид відповідно до законодавства,   мг/м3

Затверджений граничнодопусти-мий викид,
мг/м3

Термін досягнення затвердженого значення

1

2

3

4

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок(мікрочастинки,волокна) / Суспендовані частинки, недиференційовані за с

150

150

З дати отримання дозволу 

 

 

 

 

Для речовин, на які не встановлені нормативи граничнодопустимих викидів відповідно до законодавства,  встановлюються  наступні  величини  масової витрати (г/сек):

 

 

 

 

Оксид вуглецю / Вуглецю оксид

0,008

 

 

Сполуки азоту, в т.ч.:

 

 

 

Оксиди азоту (у перерахунку на діоксид азоту [NO + NO2]) / Азоту діоксид

0,2

 

 

Діоксид та інші сполуки сірки, в т.ч.:

 

 

 

Сірки діоксид / Ангідрид сірчистий

0,000469

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Номери джерел викидів:

8

Дизель-генератор

 

 

 

Таблиця 9.2

Найменування забруднюючої речовини

Гранично допустимий викид відповідно до законодавства,   мг/м3

Затверджений граничнодопусти-мий викид,
мг/м3

Термін досягнення затвердженого значення

1

2

3

4

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок(мікрочастинки,волокна) / Суспендовані частинки, недиференційовані за с

150

150

З дати отримання дозволу 

Для речовин, на які не встановлені нормативи граничнодопустимих викидів відповідно до законодавства,  встановлюються  наступні  величини  масової витрати (г/сек):

 

 

 

 

Оксид вуглецю / Вуглецю оксид

0,008

 

 

Сполуки азоту, в т.ч.:

 

 

 

Оксиди азоту (у перерахунку на діоксид азоту [NO + NO2]) / Азоту діоксид

0,2

 

 

Діоксид та інші сполуки сірки, в т.ч.:

 

 

 

Сірки діоксид / Ангідрид сірчистий

0,000469

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПОРІВНЯЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ФАКТИЧНИХ ВИКИДІВ ЗАБРУДНЮЮЧИХ РЕЧОВИН В АТМОСФЕРНЕ ПОВІТРЯ СТАЦІОНАРНИМИ ДЖЕРЕЛАМИ З ВСТАНОВЛЕНИМИ НОРМАТИВАМИ НА ВИКИДИ

Таблиця 8.1

Номер джерела викиду

Код забруд-нюючої речови-ни

Найменування забруднюючої речовини

Фактичний викид

Норматив граничнодопустимого викиду

 

масова концентра-ція в газопило-вому потоці, мг/м3

величина масового потоку в газах, що відходять,   кг/год

масова концен-трація в газопило-вому потоці, мг/м3

величина масового потоку в газах, що відходять,кг/год

 

1

2

3

4

5

6

7

 

 

120105

стаціонарні двигуни

 

 

 

 

 

5

6000

Оксид вуглецю

 

0,0288

250

 > 5

 

 

3000

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок, в т.ч.:

 

0,0016884

150

 < 0,5

 

 

3000

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок, недиференційованих за складом

 

0,0016884

150

 < 0,5

 

 

4000

Сполуки азоту, в т.ч.:

 

0,72

 

 

 

 

4001

Оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту

 

0,72

500

 > 5

 

 

5000

Діоксид та інші сполуки сірки, в т.ч.:

 

0,0016884

 

 

 

 

5001

Діоксид сірки (діоксид та триоксид) у перерахунку на діоксид сірки

 

0,0016884

500

 > 5

 

6

6000

Оксид вуглецю

 

0,0288

250

 > 5

 

 

3000

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок, в т.ч.:

 

0,0016884

150

 < 0,5

 

 

3000

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок, недиференційованих за складом

 

0,0016884

150

 < 0,5

 

 

4000

Сполуки азоту, в т.ч.:

 

0,72

 

 

 

 

4001

Оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту

 

0,72

500

 > 5

 

 

5000

Діоксид та інші сполуки сірки, в т.ч.:

 

0,0016884

 

 

 

 

5001

Діоксид сірки (діоксид та триоксид) у перерахунку на діоксид сірки

 

0,0016884

500

 > 5

 

7

6000

Оксид вуглецю

 

0,0288

250

 > 5

 

 

3000

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок, в т.ч.:

 

0,0016884

150

 < 0,5

 

 

3000

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок, недиференційованих за складом

 

0,0016884

150

 < 0,5

 

 

4000

Сполуки азоту, в т.ч.:

 

0,72

 

 

 

 

4001

Оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту

 

0,72

500

 > 5

 

 

5000

Діоксид та інші сполуки сірки, в т.ч.:

 

0,0016884

 

 

 

 

5001

Діоксид сірки (діоксид та триоксид) у перерахунку на діоксид сірки

 

0,0016884

500

 > 5

 

8

6000

Оксид вуглецю

 

0,0288

250

 > 5

 

 

3000

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок, в т.ч.:

 

0,0016884

150

 < 0,5

 

 

3000

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок, недиференційованих за складом

 

0,0016884

150

 < 0,5

 

 

4000

Сполуки азоту, в т.ч.:

 

0,72

 

 

 

 

4001

Оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту

 

0,72

500

 > 5

 

 

5000

Діоксид та інші сполуки сірки, в т.ч.:

 

0,0016884

 

 

 

 

5001

Діоксид сірки (діоксид та триоксид) у перерахунку на діоксид сірки

 

0,0016884

500

 > 5

 

 

610408

кури-несучки

 

 

 

 

 

1

3000

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок, в т.ч.:

 

0,19548

150

 < 0,5

 

 

3000

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок, недиференційованих за складом

 

0,19548

150

 < 0,5

 

 

4000

Сполуки азоту, в т.ч.:

 

0,01728

 

 

 

 

4003

Аміак

 

0,01728

 

-

 

 

5000

Діоксид та інші сполуки сірки, в т.ч.:

 

0,009

 

 

 

 

5000

Диметилсульфід

 

0,00396

 

-

 

 

5000

Метилмеркаптан(газ)

 

0,00036

 

-

 

 

5002

Сірководень

 

0,00468

5

 > 0,05

 

 

10000

Органічні аміни, в т.ч.:

 

0,00972

 

 

 

 

10002

Діметиламін

 

0,00972

20

 < 0,1

 

 

11000

Неметанові легкі органічні сполуки (НМЛОС), в т.ч.:

 

0,00576

 

 

 

 

11000

Альдегід пропіоновий (пропаналь,метилоцтовий альдегід)

 

0,00252

 

-

 

 

11000

Кислота капронова

 

0,00288

 

-

 

 

11048

Фенол

 

0,00036

20

 < 0,1

 

 

12000

Метан, в т.ч.:

 

0,32724

 

 

 

 

12000

Метан

 

0,32724

 

-

 

2

3000

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок, в т.ч.:

 

0,2016

150

 < 0,5

 

 

3000

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок, недиференційованих за складом

 

0,2016

150

 < 0,5

 

 

4000

Сполуки азоту, в т.ч.:

 

0,018

 

 

 

 

4003

Аміак

 

0,018

 

-

 

 

5000

Діоксид та інші сполуки сірки, в т.ч.:

 

0,00972

 

 

 

 

5000

Диметилсульфід

 

0,00432

 

-

 

 

5000

Метилмеркаптан(газ)

 

0,00036

 

-

 

 

5002

Сірководень

 

0,00504

5

 > 0,05

 

 

10000

Органічні аміни, в т.ч.:

 

0,00972

 

 

 

 

10002

Діметиламін

 

0,00972

20

 < 0,1

 

 

11000

Неметанові легкі органічні сполуки (НМЛОС), в т.ч.:

 

0,00576

 

 

 

 

11000

Альдегід пропіоновий (пропаналь,метилоцтовий альдегід)

 

0,00252

 

-

 

 

11000

Кислота капронова

 

0,00288

 

-

 

 

11048

Фенол

 

0,00036

20

 < 0,1

 

 

12000

Метан, в т.ч.:

 

0,33732

 

 

 

 

12000

Метан

 

0,33732

 

-

 

3

3000

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок, в т.ч.:

 

0,20052

150

 < 0,5

 

 

3000

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок, недиференційованих за складом

 

0,20052

150

 < 0,5

 

 

4000

Сполуки азоту, в т.ч.:

 

0,018

 

 

 

 

4003

Аміак

 

0,018

 

-

 

 

5000

Діоксид та інші сполуки сірки, в т.ч.:

 

0,00972

 

 

 

 

5000

Диметилсульфід

 

0,00432

 

-

 

 

5000

Метилмеркаптан(газ)

 

0,00036

 

-

 

 

5002

Сірководень

 

0,00504

5

 > 0,05

 

 

10000

Органічні аміни, в т.ч.:

 

0,00972

 

 

 

 

10002

Діметиламін

 

0,00972

20

 < 0,1

 

 

11000

Неметанові легкі органічні сполуки (НМЛОС), в т.ч.:

 

0,00576

 

 

 

 

11000

Альдегід пропіоновий (пропаналь,метилоцтовий альдегід)

 

0,00252

 

-

 

 

11000

Кислота капронова

 

0,00288

 

-

 

 

11048

Фенол

 

0,00036

20

 < 0,1

 

 

12000

Метан, в т.ч.:

 

0,33552

 

 

 

 

12000

Метан

 

0,33552

 

-

 

4

3000

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок, в т.ч.:

 

0,20052

150

 < 0,5

 

 

3000

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок, недиференційованих за складом

 

0,20052

150

 < 0,5

 

 

4000

Сполуки азоту, в т.ч.:

 

0,01764

 

 

 

 

4003

Аміак

 

0,01764

 

-

 

 

5000

Діоксид та інші сполуки сірки, в т.ч.:

 

0,00972

 

 

 

 

5000

Диметилсульфід

 

0,00432

 

-

 

 

5000

Метилмеркаптан(газ)

 

0,00036

 

-

 

 

5002

Сірководень

 

0,00504

5

 > 0,05

 

 

10000

Органічні аміни, в т.ч.:

 

0,00972

 

 

 

 

10002

Діметиламін

 

0,00972

20

 < 0,1

 

 

11000

Неметанові легкі органічні сполуки (НМЛОС), в т.ч.:

 

0,00576

 

 

 

 

11000

Альдегід пропіоновий (пропаналь,метилоцтовий альдегід)

 

0,00252

 

-

 

 

11000

Кислота капронова

 

0,00288

 

-

 

 

11048

Фенол

 

0,00036

20

 < 0,1

 

 

12000

Метан, в т.ч.:

 

0,33516

 

 

 

 

12000

Метан

 

0,33516

 

-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Джерела №№1-4 організовані-площині. Згідно ДСТУ 8715, методикою виконання вимірювань та технічними вимогами до процедур відбору проб, проведення одночасних вимірювань на 11 каминах,розташованих на пташнику, технічне неможливе. Тому всі параметри визначають розрахунковим методом.

Джерело №5-8 – організовані, але резервні і працюють тільки при аварійному вимкненні електропостачання. Місце відбору проб не відповідає вимогам КНД 211.2.3.063-98 «Метрологічне забезпечення . Відбір проб промислових викидів.Інструкція», ДСТУ 8812:2018 «Якість повітря. Викиди стаціонарних джерел.Настанови з відбирання проб», тому концентрації визначені розрахунковим методом.